Forside Shop Hybrid inverter til solcelleanlæg Hybrid-inverter DEYE SUN-20K-SG05LP3-EU
Kunde matched zone "DK-fri"
“ELITAG smartstyring v2, inkl 2 års pro abonnement” er lagt i kurven. Se kurv
20k Sg05lp3 Eu Sm2
20k Sg05lp3 Eu Sm2 2
Hybrid-inverter DEYE SUN-20K-SG05LP3-EU
DEYE’s nye 20kW LV Hybrid Inverter er en af de mest avancerede på markedet.
Med en rated effekt på 20kW og en maksimal effekt på 32kW. 2 MPPT trackere med hver 2 PV indgange
Hybridinverteren leverer hele 350A ved batteriopladning og afladning. Det er i en klasse for sig, og gør den specielt velegnet til Netbalancering.
DEYE kan desuden forsynes fra generator, og flere typer vindmøller.
Varen er på lager fra medio maj 2026
!Husk at bestille smartstyring hvis du vil have maksimal gavn af din inverter
Bemærk: Du handler med samkøbsrabat under særlige betingelser.
Varen sælges ikke i samkøbet uden samtidigt køb af mindst 10 paneler eller batteri.
Tilgængelig på restordre
Antal:
  • Beskrivelse
  • Yderligere information
De to MTTP indgange håndterer typisk 36-46 600Wp paneler mod syd, eller 40-50 paneler øst/vest.
Der kan endvidere tilsluttes generator og nogle typer af vindmøller.
Vi har 10 års fabriksgaranti på alle DEYE produkter
Ladeeffekten er hele 350Amp
Op til 10 DEYE invertere kan arbejde sammen parallelt.
Hent datablad
Elitag er DEYE premium partner og har egne specialister – Det er din garanti for bedst mulig support
Vægt 519 kg
Størrelse 75 × 45,6 × 26,8 cm
Relaterede varer
  • Sun 30 80k Go2 2
    SUN 50K-G 50kW grid-tie inverter 3-faset 4 MPPT
    Tilføj til kurv
  • Sun 15 17k G05 3phase Deye
    DEYE SUN-20K-G05 20kW 3-faset inverter Grid-tie solcelle inverter
    Tilføj til kurv
  • Sun 30 80k Go2 2
    SUN 50K-G 50kW grid-tie inverter 3 fase 4 MPPT
Elitag A/S
Ved Amagerbanen 33A